WordPress w roku 2015

Przewidywania dla ekosystemu WordPressa na rok 2015

Noel Tock, którego można było spotkać na WordCampie w Warszawie, spisał bardzo ciekawe przemyślenia na temat swoich przewidywań dla WordPressa w roku 2015. Jako programista największe nadzieje pokładam w możliwościach WP-API i potencjale dedykowanych kokpitów WordPressa.

Jak uczynić swój motyw bardziej dostępnym?

Trzy kroki do poprawienia dostępności swojego motywu

Być może za jakiś czas tag accessibility-ready będzie wymagany dla motywów na repozytorium WordPress.org. Powyższy wpis prezentuje 3 obszary, które można łatwo usprawnić w swoim motywie i znacząco poprawić jego dostępność.

WooCommerce a zmiany przepisów dot. podatku VAT

Handling EU VAT on WPJobManager.com with WooCommerce

Jak pewnie wiecie od nowego roku zmieniają się przepisy dotyczące podatku VAT. Powyższy wpis opisuje przykład dostosowania się pod nadchodzące zmiany na przykładzie strony używającej WooCommerce oraz udostępnia kilka ciekawych rozwiązań (w tym proste API do pobierania stawek podatku VAT w krajach UE).

Zorro SVG – alternatywa dla PNG

Zorro SVG

Jest to narzędzie, które na podstawie pliku PNG generuje grafikę SVG, która składa się z obrazu w formacie JPG oraz nałożonej na niego maski dodającej przezroczystość. Dzięki temu możemy uzyskać grafikę o rozmiarze zbliżonym do pliku JPG (możemy dobrać stopień kompresji) posiadającą główną zaletę formatu PNG – wsparcie dla przezroczystości.

SmartUnderline – piękne podkreślenia tekstu dla Twojej strony

SmartUnderline

Powyższa wtyczka to bardziej ciekawostka i pokaz tego jak sprytnymi technikami CSS można wzbogacić typografię na swojej stronie. Choć podejrzewam, że wielu miłośników typografii skusi możliwość posiadania pięknych podkreśleń tekstu.