Moja prezentacja z WordUp Łódź #3

Trzeci WordUp w Łodzi za nami. Pojawiło się około 60 osób, co można uznać za bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio w Łodzi odbywa się mnóstwo spotkań związanych z branżą IT i niektórzy zwyczajnie mogą mieć już przesyt 😉 Duże podziękowania należą się prelegentom oraz wszystkim osobom, które pomogły rozpromować wydarzenie. Bardzo też cieszy mnie fakt, że pomimo środka tygodnia, spora grupa uczestników spotkania została by porozmawiać o WordPressie.

Mała galeria zdjęć ze spotkania:

Moja prezentacja o optymalizacji prędkości wczytywania się witryn oparty na WordPressie:

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli mojej prezentacji na żywo – najbliższa (i być może już ostatnia) okazja by ją zobaczyć, będzie w Krakowie na WordUpie 8 maja.

Zgodnie z tym co mówiłem na WordUpie – już zacząłem działać w temacie organizacji kolejnego WordUpa – tak byśmy mogli się spotkać jeszcze przed wakacjami (i sesją na uczelniach ;)).

 • Trzeba nie zapomnieć wpaść 8 maja. Bo bez audio, to nic nie wiadomo o co chodzi w tych prezentacjach.

  Wiem, iż robienie video z WordUpów to dużo. Ale może by spróbować, zgrywanie audio (i tak w większości przypadków raczej jest nagłośnienie) i potem zmontowanie tego z prezentacją.

  • Brak nagrywania ma zmotywować do przychodzenia na WordUpy 😉

   • Wiesz, problemu nie ma, gdy ktoś jeździ z swoją prezentacją na kilka WordUpów. Gorzej, jak to jest jednorazowa prezentacja na drugiej stronie kraju.

   • Tak jak pisałem, wybraniem się na Krakowski WU nie ma problemu, na upartego spokojnie można by się wybrać na śląskie i kieleckie eventy (w miarę nie drogi bilet i czas dojazdu). Ale wyprawa z KRK do Łodzi czy 3M to jednak już dość spore zadanie.

    W szczególności WU to najczęściej piątek/czwartek i na podróż do 3M to trzeba brać przynajmniej 2-3 dni wolnego.

 • Co do optymalizacji SVG – tu jest fajne narzędzie: http://jakearchibald.github.io/svgomg/
  Widać na żywo podgląd efektów poszczególnych operacji.

  Dobra prezentacja – warto było przyjść posłuchać 🙂

  • Chyba nawet mam to narzędzie na liście linków do przejrzenia przed przygotowaniem trzeciej wersji prezentacji na wordup kraków 🙂

   Dzięki za przybycie i cieszę się, że prezentacja się podobała 🙂