WordPressowe Linki #22

Badanie wydajności hostingów dla WordPressa

Jeżeli macie problem z wyborem hostingu dla swojej strony opartej na WordPressie to powyższe porównanie może okazać się przydatne – nie od dziś wiadomo, że szybkość wczytywania strony ma duże przełożenie na konwersje.

WordPress 3.9 i zmiany w skrypcie Masonry

Wszyscy developerzy, którzy używają skryptu Masonry w swoich wtyczkach/motywach, powinni już teraz przyjrzeć się działaniu swoich produktów w nadchodzącym wydaniu WordPressa. Przypominam też o wprowadzeniu w WordPress 3.9 TinyMCE w wersji 4, co skutkuje dużymi zmianami w API edytora wpisów i potencjalnymi problemami z wtyczkami dodającymi wszelkiej maści przyciski do edytora.

Automatyczne aktualizacje wtyczek z Githuba

Artykuł opisujący w jaki sposób zaimplementować system automatycznych aktualizacji w sytuacji gdy nasza wtyczka znajduje się na Githubie.

Wtyczki dla WordPressa a Github

Rozwinięcie tematu wtyczek dla WordPressa na Githubie – omówienie najciekawszych wtyczek dostępnych na Githubie, sposobów ich wyszukiwania, instalacji oraz aktualizacji.

WordPressowe Linki #13

TinyMCE 4.0 w WordPressie 3.9

Planowane na kwiecień wydanie WordPressa będzie zawierać nową wersję edytora. Zmianie uległo API edytora, zatem warto sprawdzić kompatybilność swoich wtyczek z nowym edytorem – teoretycznie będzie istniało wsparcie wsteczne dla funkcjonalności znanych z API 3.x, ale i tak warto sprawdzić czy nie ma problemów po aktualizacji edytora.

Porównanie WordPress.org i Github jako platform to hostowania wtyczek

Cóż, w tym wypadku wybór wydaje się prosty – wersja developerska wtyczki na Githubie – stabilne wydania na WordPress.org 😉 Choć nie ukrywam, że Github rozwija się bardzo dynamicznie i oferuje coraz ciekawsze narzędzia, choćby takie jak wspomniane w artykule dane o ruchu na stronie repozytorium.

Ciekawy sposób na tworzenie ikonek serwisów społecznościowych

Wygodny i ciekawy sposób tworzenia menu z ikonkami społecznościowymi. Przy okazji znika problem rozważań czy jest to funkcjonalność, która powinna być w motywie czy też jednak we wtyczce.

Lista potencjalnych zmian w WordPressie 3.9

Jak widać potencjalne zmiany dotyczyć będą obszarów udoskonalonych w WordPressie 3.8 – widżetów, ekranu z motywami oraz dodatkowo ekranu personalizacji motywu i edytora wpisów (TinyMCE 4.0)

WordPress 3.8.1 wydany

Wczoraj późnym wieczorem została wydana wersja WordPressa naprawiająca znalezione po wydaniu WordPressa 3.8 błędy – największym problemem był błąd w osadzaniu tweetów z użyciem oEmbed, który pojawił się po 14 stycznia z powodu zmian w API Twittera.

WordPressowe Linki #4

Prezentacje z WordCampa w Bostonie

Na WordCampie w Bostonie było poruszanych wiele różnych tematów. Osobiście spodobały mi się dwie z nich „Wicked Fast WordPress” oraz „Anatomy of a WordPress Hack„.

Jak właściwie używać Transient API

Ciekawy artykuł, ładnie podsumowujący na co należy uważać korzystając z Transient API.

Instalowanie pluginów WordPressa z Githuba

Github to niesamowicie popularna usługa dla programistów – nic dziwnego, że znalazło się na nim mnóstwo pluginów dla WordPressa (sam tak robię). Artykuł opisuje jak łatwo dostać się do dużych zasobów kodu zgromadzonych na githubie.

Gdyby ktoś potrzebował listy wszystkich funkcji wprowadzonych w WordPressie 3.7

Pięknie wylistowane wszystkie dodane funkcje – idealne dla developerów, którzy chcą znać wszystkie nowinki wprowadzone w nowym WordPressie.

Wyłączanie automatycznych aktualizacji w WordPress 3.7

Dla tych, których przeraża nowa funkcjonalność WP 3.7 (a raczej fakt iż wiele rzeczy może w trakcie jej działania pójść nie tak)  – kompletny i szczegółowy poradnik od developerów WordPressa.


Background Update Tester

Dla tych, którzy chcą się upewnić, że automatyczne aktualizacje zadziałają na ich serwerze polecam wtyczkę Background Update Tester, która sprawdza czy serwer oraz konfiguracja WordPressa umożliwa działanie automatycznych aktualizacji wprowadzonych w WordPressie 3.7.