WordPressowe Linki #19

Galerie wykorzystujące HTML5 w WordPressie 3.9

WordPress 3.9 będzie zawierał wsparcie dla bardziej semantycznych galerii, wykorzystujących znaczniki figure i figcaption zamiast obecnych list.

Jak przyśpieszyć stronę w 10 minut

Ciekawa prezentacja Jakuba Milczarka z ostatniego WordUpa w Krakowie o tym jak przyśpieszyć witrynę opartą na WordPressie i tym samym poprawić się w oczach Google, które coraz częściej patrzy na czas wczytywania się naszej strony.

Kod strony buddypress.org od teraz dostępny publicznie

Autorzy strony buddypress.org zdecydowali się na publiczne udostępnienie całego kodu przygotowanego na potrzeby tej strony. Liczą oni na to, że pozwoli to na łatwiejszy i szybszy rozwój tej witryny. Dla developerów analiza kodu motywów i wtyczek ze strony buddypress.org może być ciekawą i wartościową lekturą.

Lista usprawnień, które powinny się znaleźć w komentarzach WordPressa

Powyżej znajduje się ciekawa lista zmian, które zdaniem autora tego zestawienia, powinny się znaleźć w kodzie WordPressa. Dotyczą one zarówno zmian ustawień domyślnych jak i tematów czysto programistycznych.

WordPressowe Linki #12

Znamy wstępną datę wydania WordPressa 3.9

Pojawiła się wstępna data publikacji WordPressa 3.9 – 15 kwietnia 2014 roku. Wydanie to prawdopodobnie skupi się głównie na włączeniu obsługi widżetów do ekranu personalizacji motywu oraz na usprawnieniach zmian wprowadzonych w WordPressie 3.8. Oczywiście data nie jest wiążąca, ale biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w sposobie rozwoju WordPressa, możemy być pewni, że jeżeli jakieś opóźnienia się pojawią to nie będą tak długie jak w wypadku WordPressa 3.6.

10 Rozszerzeń dla Chrome związanych z WordPressem

Kolekcja przydatnych i darmowych rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, które mogą się Wam przydać przy zarządaniu stronami opartymi o WordPressa.

Omówienie hooków inicjalizacyjnych

Artykuł opisujący działanie hooków takich jak: init, widgets_init oraz admin_init wraz z często popełnianymi przy ich wykorzystaniu błędami.

Oficjalne repozytoria git dla WordPressa

Miła wiadomość dla zwolenników git-a – pojawiły się oparte na nim repozytoria dla WordPressa, BuddyPressa i bbPressa – dwa ostatnie tylko w trybie read-only.

Google przygotował swoją wtyczkę dla AdSense i Webmaster Tools

Wtyczka umożliwia łatwe dodawanie reklam na stronach opartych o WordPressa oraz szybkie zweryfikowanie witryny z użyciem narzędzi webmasterskich Google.