WordPressowe Linki #12

Znamy wstępną datę wydania WordPressa 3.9

Pojawiła się wstępna data publikacji WordPressa 3.9 – 15 kwietnia 2014 roku. Wydanie to prawdopodobnie skupi się głównie na włączeniu obsługi widżetów do ekranu personalizacji motywu oraz na usprawnieniach zmian wprowadzonych w WordPressie 3.8. Oczywiście data nie jest wiążąca, ale biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w sposobie rozwoju WordPressa, możemy być pewni, że jeżeli jakieś opóźnienia się pojawią to nie będą tak długie jak w wypadku WordPressa 3.6.

10 Rozszerzeń dla Chrome związanych z WordPressem

Kolekcja przydatnych i darmowych rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, które mogą się Wam przydać przy zarządaniu stronami opartymi o WordPressa.

Omówienie hooków inicjalizacyjnych

Artykuł opisujący działanie hooków takich jak: init, widgets_init oraz admin_init wraz z często popełnianymi przy ich wykorzystaniu błędami.

Oficjalne repozytoria git dla WordPressa

Miła wiadomość dla zwolenników git-a – pojawiły się oparte na nim repozytoria dla WordPressa, BuddyPressa i bbPressa – dwa ostatnie tylko w trybie read-only.

Google przygotował swoją wtyczkę dla AdSense i Webmaster Tools

Wtyczka umożliwia łatwe dodawanie reklam na stronach opartych o WordPressa oraz szybkie zweryfikowanie witryny z użyciem narzędzi webmasterskich Google.

WordPressowe Linki #10

Jubileuszowe wydanie WordPressowych Linków – ciut dłuższe niż zwykle 🙂

Status funkcjonalności rozwijanych jako wtyczki

Jeżeli chcecie być na bieżąco z planowanymi funkcjonalnościami WordPressa to z pewnością zainteresuje Was ta strona. Pozwala zobaczyć status planowanych funkcjonalności, czasem można się też dowiedzieć co nas ominęło i nie zostanie włączone do kodu WordPressa 😉 Przy okazji warto też poczytać o tym jakie zmiany mogą zostać wprowadzone w zarządzaniu widżetami w najbliższych wersjach WordPressa.

Dodatkowe style kolorystyczne dla kokpitu

Powyższa wtyczka zawiera 8 dodatkowych styli kolorystycznych. Gdyby było Wam mało, to możecie stworzyć własne wersje kolorystyczne korzystając z tego, że WordPress 3.8 wykorzystuje SASS-a. Dla nie mogących się zdecydować na kolorystykę panelu polecam wtyczkę opisaną tutaj.

Usprawnienia dla twórców motywów dodane w WordPressie 3.8

WordPress 3.8 poza nowym wyglądem przynosi też trochę nowych funkcjonalności opisanych w powyższym artykule.

Nowe hooki zawarte w WordPressie 3.8

A powyżej lista nowinek dla miłośników hooków 😉

Techniki instalacji, aktywacji, deaktywacji i dezinstalacji dla wtyczek

Warty uwagi artykuł na temat zagadnienia, które przez wielu twórców wtyczek traktowany jest po macoszemu. Jak to się czasem kończy, pokazał na Marcin Pietrzak na WordCampie w Gdańsku.

Inny sposób na zarządzanie podstronami

Ciekawe podejście do zarządzania podstronami w WordPressie.

3 narzędzia do migracji bazy danych WordPressa

Jeżeli szykujecie się do przenosin jakiejś strony, to warto rzucić okiem na opisywane w powyższym artykule narzedzia.

Kolejny sposób na ukrycie tytułów widżetów

Osobiście jednak preferuję metodę z wstawianiem wykrzyknika na początku tytułu widżeta z użyciem tej wtyczki lub własnego filtra.