WordPressowe Linki #18

CSRF w pigułce

Powyższy artykuł zawiera zgrabne omówienie ataków typu CSRF (Cross Site Request Forgery), króto mówiąc – dlaczego nonce jest taki ważny dla bezpieczeństwa strony.

Zakładki dla kokpitu

Jeżeli posiadacie jakieś stale edytowane wpisy lub podstrony, to z pewnością polubicie tą wtyczkę. Dodaje ona w interfejsie wpisów/podstron przyciski, które pozwalają oznaczyć podstronę/wpis jako zakładkę, która pojawi się potem z po otworzeniu sekcji Wpisy/Strony, umożliwiając łatwy dostęp do danej pozycji:

wp_links_18

Jetpack 2.9 wydany

W środę pojawił się Jetpack w wersji 2.9, która przynosi wsparcie dla WordPress Multisite, moduł wyświetlajacy powiązane wpisy oraz udoskonalone zabezpieczenia logowania

PrettyPress czyli udoskonalony edytor wpisów

PrettyPress to wtyczka, która umożliwia upodobnienie edytora wpisów WordPressa do edytora znanego z Ghosta. Poza podglądem wpisu na stornie w czasie rzeczywistym oferuje ona również wsparcie dla składni Markdown:

wp_links_17_2

WordPressowe Linki #17

Buckets – wtyczka do wielokrotnego wykorzystywania treści

Opis wtyczki Buckets, która pozwala na łatwe tworzenie tekstów używanych wielokrotnie na stronie. Raz stworzony blok tekstu można umieścić na wielu podstronach z użyciem shortcode.

Zmniejszanie rozmiaru bazy danych WordPressa

Powyższy artykuł opisuje prosty trik, który pozwala znacząco zmniejszyć rozmiar bazy danych w WordPressie – szczególnie jeżeli strona zawiera dużo komentarzy

Zapowiadają się ciekawe zmiany obsługi Audio/Video w WordPressie

Playlist UI zapowiada się ciekawie i umożliwi tworzenie list muzycznych w łatwy sposób.

Czy Formaty Wpisów powinny być częścią WordPressa czy jednak wtyczką?

Ciekawy artykuł poruszający wciąż aktualny temat – interfejs Formatów Wpisów był główną przyczyną bardzo dużego opóźnienia wydania WordPressa 3.6 (z drugiej strony ten problem zapoczątkował rozwijanie nowych funkcjonalności jako wtyczek, co jest moim zdaniem bardzo dobrym krokiem naprzód) i często pojawiają się głosy, że ta funkcjonalność nie powinna być zawarta w samym WordPressie ale powinna być dostępna jako osobna wtyczka. Osobiście uważam, że Formaty Wpisów nie są niezbędne w WordPressie i pomimo posiadania wielu stron opartych o WordPressa rzadko używam tej funkcjonalności, w zasadzie bardzo rzadko.

Dlaczego nie powinno się używać template_redirect to ładowania alternatywnych szablonów

Krótki wpis jednego z developerów WordPressa o tym dlaczego niektóre sposoby wykorzystania hooka template_redirect powinny korzystać raczej z hooka template_include.

WordPressowe Linki #16

Lista propozycji zmian dla procesu weryfikacyjnego motywów

Powyższa lista zawiera propozycje zmian wymaganych i rekomendowanych wytycznych dla motywów publikowanych na oficjalnym repozytorium po wydaniu WordPressa 3.9.

Jak naprawić błędy w WooCommerce 2.1

Powyższy wpis opisuje rozwiązania najczęściej spotykanych błędów, które mogły się pojawić po aktualizacji WooCommerce do wersji 2.1, która została wydana w poniedziałek. Niedawno pojawiły się też wersje 2.1.1 i 2.1.2, które powinny naprawić większość z tych problemów.

Wtyczki do bezpiecznej autoryzacji dla WordPressa

Kolekcja 6 wtyczek, które pozwolą Wam na wykorzystanie alternatywnych metod bezpiecznego logowania się do Waszego WordPressa.

Opis ciekawego filtra map_meta_cap

Filtr map_meta_cap pozwala nam modyfikować uprawnienia użytkowników i na przykład uniemożliwić innym administratorom usunięcie konkretnego konta.

WordPressowe Linki #15

Ciekawa wtyczka do tworzenia środowiska testowego

Dzięki opisywanej wtyczce można łatwo utworzyć w WordPressie środowisko testowe, które będzie wierną kopią istniejącej instalacji.

Widget Customizer zaakceptowany dla WordPressa 3.9

Wygląda na to, że Widget Customizer – czyli wtyczka pozwalająca zarządzań widżetami bezpośrednio z poziomu ekranu personalizacji motywu będzie częścią WordPressa 3.9. Zatem twórcy widżetów mają około 2 miesiące na sprawdzenie czy interfejs ich widżetów dobrze prezentuje się w tym miejscu kokpitu.

Zestawienie najpopularniejszych rotatorów zdjęć dla WordPressa

Powyższe zestawienie zawiera 10 najpopularniejszych wtyczek z oficjalnego repozytorium WordPressa, które pozwalają na tworzenie rotatorów zdjęć wraz z ich opisem i oceną.