Hosting stron statycznych – który wybrać?

Jeśli tworzysz witrynę, która jest aktualizowana relatywnie rzadko lub po prostu nie wymaga niczego co wykracza poza możliwości usług zewnętrznych (komentarze, prosta wyszukiwarka czy formularze) to zawsze polecam rozważenie stworzenia strony statycznej zamiast martwienia się o to czy Twoja strona jest bezpieczna i dostatecznie szybka.

Bardziej opisowa odpowiedź na pytanie jakie rozwiązanie wybrać znajduje się w mojej prezentacji „Statycznie czy dynamicznie?„.

Stronom statycznym nie da się odmówić tego, że można po prostu o nich zapomnieć 😉 O dziwo taka strona może też być bardzo tania w utrzymaniu, bo wiele firm oferuje często darmowy hosting dla tego typu stron – wtedy jedynym naszym kosztem jest własna domena (o ile takowej potrzebujemy).

W tym wpisie chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat czterech usług pozwalających trzymać w sieci strony statyczne: Github Pages, Amazon S3, Netlify i Google Cloud.

Musiałem je dosyć dogłębnie przeanalizować przygotowując wsparcie dla nich w aplikacji Publii, którą od dłuższego czasu współtworzę.

Czytaj dalej Hosting stron statycznych – który wybrać?

WordPressowe Linki #22

Badanie wydajności hostingów dla WordPressa

Jeżeli macie problem z wyborem hostingu dla swojej strony opartej na WordPressie to powyższe porównanie może okazać się przydatne – nie od dziś wiadomo, że szybkość wczytywania strony ma duże przełożenie na konwersje.

WordPress 3.9 i zmiany w skrypcie Masonry

Wszyscy developerzy, którzy używają skryptu Masonry w swoich wtyczkach/motywach, powinni już teraz przyjrzeć się działaniu swoich produktów w nadchodzącym wydaniu WordPressa. Przypominam też o wprowadzeniu w WordPress 3.9 TinyMCE w wersji 4, co skutkuje dużymi zmianami w API edytora wpisów i potencjalnymi problemami z wtyczkami dodającymi wszelkiej maści przyciski do edytora.

Automatyczne aktualizacje wtyczek z Githuba

Artykuł opisujący w jaki sposób zaimplementować system automatycznych aktualizacji w sytuacji gdy nasza wtyczka znajduje się na Githubie.

Wtyczki dla WordPressa a Github

Rozwinięcie tematu wtyczek dla WordPressa na Githubie – omówienie najciekawszych wtyczek dostępnych na Githubie, sposobów ich wyszukiwania, instalacji oraz aktualizacji.