Szybki sposób na optymalizację motywu poprzez zrezygnowanie z post_class()

Krótki artykuł Taylora Lovetta o tym dlaczego post_class() i get_post_class() mogą negatywnie wpływać na wydajność WordPressa

W skrócie – funkcja post_class() może wygenerować nawet do kilkunastu zapytań SQL (zależnie od liczby taksonomii), które służą tylko i wyłącznie dodaniu kilku klas CSS, które najczęściej nie są w ogóle używane.

WordPressowe Linki #21

Zestaw zapytań SQL do zarządzania komentarzami

Czasem ekran zarządzania komentarzami jest mało wydajny do niektórych zastosowań – może się okazać, że dużo szybciej jest jest wykonać zapytanie SQL na bazie danych naszego WordPressa. Powyższy artykuł zawiera zestaw przydatnych zapytań SQL do wykonywania typowych operacji na tabeli komentarzy.

Akismet 2.6 z istotnymi usprawnieniami wydany

Akismet 2.6 wprowadza poprawki, które powinny rozwiązać problemy związane z ostatnimi zgłoszeniami na temat wykorzystania mechanizmu pingback do ataków DDoS.

WordPress.com otwiera się na twórców komercyjnych motywów

Od teraz każdy twórca komercyjnych motywów może aplikować z chęcią umieszczenia swojego motywu w serwisu WordPress.com. Jednak nie należy się spodziewać nagłego wysypu nowych komercyjnych motywów – trzeba spełnić sporo wymagań – dobrze obrazuje to ta historia.