Garść statystyk, nowy Jetpack, wielojęzyczność w WordPress 4.0 oraz WordUp we Wrocławiu – WordPressowe Linki #27

Statystyki WordPressa dla 500 000 najpopularniejszych witryn internetowych świata

Dzięki powyższym statystykom możemy poznać najpopularniejsze wtyczki, motywy, hostingi oraz wersje WordPressa dla stron opartych na WordPressie, które znajdują się w grupie 500 tysięcy najpopularniejszych stron internetowych. Co warte uwagi – co piąta z tych stron bazuje na WordPressie.

Jetpack 3.0

Jetpack w wersji 3.0 doczekał się sporych zmian w swoim interfejsie dla kokpitu. Dzięki tym zmianom obsługa Jetpacka powinna być teraz dużo bardziej wygodna i intuicyjna.

Plany odnośnie wielojęzyczności w WordPress 4.0

Wygląda na to, że WordPress w wersji 4.0 wniesie dużo istotnych zmian związanych z obsługą wielojęzyczności. Instalator będzie zawierał wybór języka, a sama zmiana języka będzie dużo prostsza z poziomu kokpitu. Pojawić się też ma możliwość wyszukiwania wtyczek posiadających tłumaczenia w danym języku.

WordUp uczy, inspiruje i… wyciąga z depresji

Relacja Agnieszki Bury z zeszłotygodniowego WordUpa we Wrocławiu. Jak zawsze było to bardzo udane i owocne spotkanie, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto jeździć do Wrocławia na spotkania miłośników WordPressa.

Wtyczka do zarządzania danymi korzystającymi z Transient API

Jeżeli przeraża Was operowanie bezpośrednio na bazie danych z użyciem np. phpMyAdmin a funkcjonalność strony options.php w kokpicie jest niewystarczająca to ta wtyczka jest właśnie dla Was 😉

Ankiety dotyczące WordCampów

Pojawiła się ciekawa inicjatywa aby stworzyć jedną wspólną ankietę dotyczącą WordCampów, która mogłaby pomóc organizatorom tych wydarzeń zebrać odpowiednią ilość informacji zwrotnej od uczestników. Jak widać nie tylko organizatorzy naszych WordUpów zauważyli, że informacje zwrotne od uczestników wszelkiego rodzaju wydarzeń WordPressowych są bardzo istotne dla dalszego rozwoju społeczności WordPressa.

Android Gingerbread nie będzie już wspierany przez oficjalną aplikację WordPress

Ciągle dość popularny Android w wersji 2.3.* doczekał się sytuacji godnej starych wersji Internet Explorera 😉

WordPressowe Linki #4

Prezentacje z WordCampa w Bostonie

Na WordCampie w Bostonie było poruszanych wiele różnych tematów. Osobiście spodobały mi się dwie z nich „Wicked Fast WordPress” oraz „Anatomy of a WordPress Hack„.

Jak właściwie używać Transient API

Ciekawy artykuł, ładnie podsumowujący na co należy uważać korzystając z Transient API.

Instalowanie pluginów WordPressa z Githuba

Github to niesamowicie popularna usługa dla programistów – nic dziwnego, że znalazło się na nim mnóstwo pluginów dla WordPressa (sam tak robię). Artykuł opisuje jak łatwo dostać się do dużych zasobów kodu zgromadzonych na githubie.

Gdyby ktoś potrzebował listy wszystkich funkcji wprowadzonych w WordPressie 3.7

Pięknie wylistowane wszystkie dodane funkcje – idealne dla developerów, którzy chcą znać wszystkie nowinki wprowadzone w nowym WordPressie.

Wyłączanie automatycznych aktualizacji w WordPress 3.7

Dla tych, których przeraża nowa funkcjonalność WP 3.7 (a raczej fakt iż wiele rzeczy może w trakcie jej działania pójść nie tak)  – kompletny i szczegółowy poradnik od developerów WordPressa.


Background Update Tester

Dla tych, którzy chcą się upewnić, że automatyczne aktualizacje zadziałają na ich serwerze polecam wtyczkę Background Update Tester, która sprawdza czy serwer oraz konfiguracja WordPressa umożliwa działanie automatycznych aktualizacji wprowadzonych w WordPressie 3.7.