WordPressowe Linki #4

Prezentacje z WordCampa w Bostonie

Na WordCampie w Bostonie było poruszanych wiele różnych tematów. Osobiście spodobały mi się dwie z nich „Wicked Fast WordPress” oraz „Anatomy of a WordPress Hack„.

Jak właściwie używać Transient API

Ciekawy artykuł, ładnie podsumowujący na co należy uważać korzystając z Transient API.

Instalowanie pluginów WordPressa z Githuba

Github to niesamowicie popularna usługa dla programistów – nic dziwnego, że znalazło się na nim mnóstwo pluginów dla WordPressa (sam tak robię). Artykuł opisuje jak łatwo dostać się do dużych zasobów kodu zgromadzonych na githubie.

Gdyby ktoś potrzebował listy wszystkich funkcji wprowadzonych w WordPressie 3.7

Pięknie wylistowane wszystkie dodane funkcje – idealne dla developerów, którzy chcą znać wszystkie nowinki wprowadzone w nowym WordPressie.

Wyłączanie automatycznych aktualizacji w WordPress 3.7

Dla tych, których przeraża nowa funkcjonalność WP 3.7 (a raczej fakt iż wiele rzeczy może w trakcie jej działania pójść nie tak)  – kompletny i szczegółowy poradnik od developerów WordPressa.


Background Update Tester

Dla tych, którzy chcą się upewnić, że automatyczne aktualizacje zadziałają na ich serwerze polecam wtyczkę Background Update Tester, która sprawdza czy serwer oraz konfiguracja WordPressa umożliwa działanie automatycznych aktualizacji wprowadzonych w WordPressie 3.7.

 

WordPressowe Linki #3

Paczki językowe w WordPressie 3.7

Obowiązkowa lektura dla wszystkich developerów wtyczek i motywów dla świeżo wydanego WordPressa 3.7.

Wsparcie dla ekranów wysokiej rozdzielczości w motywie

Krótki poradnik jak zaimplementować wsparcie dla ekranów wysokiej rozdzielczości (retina) w swoim motywie.

Jarvis – WordPressowy asystent w kokpicie

Wtyczka bazująca na świetnym i sprawdzonym pomyśle – miłośnicy Alfreda z pewnością się ucieszą 🙂

AppPresser – czyli WordPress jako baza dla mobilnych aplikacji

Niektórzy tak sobie umiłowali WordPressa, że budowaliby z jego użyciem wszystko co się da – łącznie z aplikacjami na urządzenia mobilne. Cóż, nie jestem pewien czy to dobre podejście, ale warto śledzić tego typy inicjatywy 🙂

WordPress 3.8 i nadchodzący redesign kokpitu

Na koniec zbiór ciekawych linków odnoszących się do prawdopodobnych zmian, jakie zajdą w kokpicie w WordPressie 3.8, którego zgodnie z obietnicami powinniśmy dostać w nasze łapki jeszcze w tym roku:

Najbardziej cieszy fakt, że wszystkie te elementy można przetestować już teraz, do czego gorąco zachęcam. Jak widać pod koniec roku w kokpicie będzie się działo 🙂

Date Queries pojawią się w WordPressie 3.7

Uwaga! Wpis ten dotyczy ciągle rozwijanej funkcjonalności WordPressa 3.7 – jej działanie może ulec zmianie w toku prac nad nowym wydaniem WordPressa.

Wygląda na to, że WordPress 3.7 przyniesie nową, bardzo ciekawą funkcjonalność związaną z tworzeniem zapytań zwracających wpisy – możliwość określenia ram czasowych dla pobieranych danych. Otwiera to wiele ciekawych możliwości np. wyświetlanie wpisów z konkretnego miesiąca, prezentacja wpisów opublikowanych tylko po godzinie 18 itd.

Sama obsługa tego typu zapytań wygląda przyjaźnie i warto o tej zmianie pamiętać oraz ją uwzględnić w swoich planach – może to pozwolić na uniknięcie tworzenia własnych, wyszukanych zapytań z pominięciem warstwy abstrakcji jaką oferuje nam natywna klasa obsługi bazy danych.

Czytaj dalej Date Queries pojawią się w WordPressie 3.7