Historia WordPressa, Panele w ekranie personalizacji, usprawnienia dla motywów – WordPressowe Linki #30

Artykuł o historii WordPressa, jego ekosystemie i przyszłości

Historia WordPressa oraz duża dawka wiedzy o jego obecnym ekosystemie – warta uwagi lektura szczególnie dla osób, które chcą wkroczyć w WordPressowy świat.

Usprawnienia ekranu personalizacji motyw w WordPressie 4.0

WordPress 4.0 wprowadza spore zmiany w ekranie personalizacji motywu. Największą zmianą są panele – dzięki nim będzie można stworzyć grupy zakładek opcji motywu. Ten mechanizm został też wykorzystany do odseparowania widżetów od ustawień motywu – zamiast listy wszystkich paneli bocznych w WordPressie 4.0 będziemy mieli jedną zakładkę „Widżety” po kliknięciu której pojawi się lista paneli bocznych.

Powiązanie motywów z wtyczkami z użyciem TGM Plugin Activation Library

Tutorial opisujący jak wykorzystać w swoim motywie TGM Plugin Activation Library, która umożliwia poinformowanie użytkownika naszego motywu o tym jakie wtyczki są potrzebne do uzyskania pełnej funkcjonalności strony – jest to niezwykle wygodne rozwiązanie jeżeli mocno rozdzielamy funkcjonalność wtyczki od funkcjonalności motywu.

Tworzenie podstron przy aktywacji motywu

Przydatny fragment kodu, który umożliwia stworzenie podstron w trakcie aktywacji motywu – idealne w wypadku, gdy podstrony stanowią istotny fragment wizualny naszego motywu.

Dodawanie numerowanego stronicowania w motywie

Jeżeli nie chcecie zaciągać do tworzenia numerowanego stronicowania wpisów dodatkowych wtyczek to powyższy artykuł opisuje proste rozwiązanie wymagające niewielkiej ilości kodu.

Dodawanie podtytułów do wpisów

Podtytuły to zgrabny element typografii całego wpisu – powyższy artykuł opisuje prosta wtyczkę która dodaje w edytorze wpisów dodatkowe pole do dodawania podtytułów dla naszych wpisów.