WordPressowe Linki #1

Ponieważ nie każdy śledzi mój zbiór linków na zebymniezapomnial.tumblr.com, postanowiłem regularnie publikować tutaj najciekawsze zasoby związane z WordPressem wraz z krótką notką ode mnie.

WP Test

Dla tych którym nie wystarczają dane testowe z Codex Theme Unit Test. Moim zdaniem bardzo przydatne narzędzie, gdyż uwzglednia różne dziwne przypadki z życia wzięte – np. wiele poziomów submenu w menu głównym. Warto rzucić okiem na demo.

10 wartych uwagi prelekcji z WordCamp Europe

Ciekawa kolekcja prelekcji poruszajacych ważne tematy z zakresu bezpieczeństwa, internacjonalizacji, konfiguracji, unit testów itp.

Linkowanie z tytułu wpisu do zewnętrznego URL-a

Krótki opis jak podlinkować tytuły wpisów do zewnętrznych stron WWW. Przydatne gdy ktoś prowadzi blog podobny do mojego „żebym nie zapomniał” 😉

Darmowy motyw dokumentacji oparty o BuddyPress

Kolejny ciekawy sposób na wykorzystanie możliwości BuddyPressa. Tym ciekawszy, że motyw dostępny jest za darmo.

40 przydatnych wtyczek od shortcode-ów dla WordPressa

Przydatna kolekcja dla wszystkich miłośników jednego z najbardziej przydatnych mechanizmów wbudowanych w WordPressa.

Dodawanie animowanej favikony do WordPressa

Jeżeli Wasza witryna prezentuje dane w dynamiczny sposób i lubicie poprawiać UX Waszej witryny w przeglądarce to z pewnością ten artykuł jest dla Was.

Wtyczki do zdobywania informacji zwrotnej od użytkownika

Kolekcja wtyczek wyświetlających w rozmaity sposób formularze proszące o wyrażenie opinii użytkownika o danej podstronie, treściach etc. Przydatne szczególnie w obszarach e-commerce.