WordPressowe Linki #17

Buckets – wtyczka do wielokrotnego wykorzystywania treści

Opis wtyczki Buckets, która pozwala na łatwe tworzenie tekstów używanych wielokrotnie na stronie. Raz stworzony blok tekstu można umieścić na wielu podstronach z użyciem shortcode.

Zmniejszanie rozmiaru bazy danych WordPressa

Powyższy artykuł opisuje prosty trik, który pozwala znacząco zmniejszyć rozmiar bazy danych w WordPressie – szczególnie jeżeli strona zawiera dużo komentarzy

Zapowiadają się ciekawe zmiany obsługi Audio/Video w WordPressie

Playlist UI zapowiada się ciekawie i umożliwi tworzenie list muzycznych w łatwy sposób.

Czy Formaty Wpisów powinny być częścią WordPressa czy jednak wtyczką?

Ciekawy artykuł poruszający wciąż aktualny temat – interfejs Formatów Wpisów był główną przyczyną bardzo dużego opóźnienia wydania WordPressa 3.6 (z drugiej strony ten problem zapoczątkował rozwijanie nowych funkcjonalności jako wtyczek, co jest moim zdaniem bardzo dobrym krokiem naprzód) i często pojawiają się głosy, że ta funkcjonalność nie powinna być zawarta w samym WordPressie ale powinna być dostępna jako osobna wtyczka. Osobiście uważam, że Formaty Wpisów nie są niezbędne w WordPressie i pomimo posiadania wielu stron opartych o WordPressa rzadko używam tej funkcjonalności, w zasadzie bardzo rzadko.

Dlaczego nie powinno się używać template_redirect to ładowania alternatywnych szablonów

Krótki wpis jednego z developerów WordPressa o tym dlaczego niektóre sposoby wykorzystania hooka template_redirect powinny korzystać raczej z hooka template_include.