WordPressowe Linki #8

7 fragmentów kodu powiązanych z serwisami społecznościowymi

Jeżeli nie lubicie używać do wszystkiego wtyczek, to z pewnością powyższa kolekcja fragmentów kodu przyda Wam się, jeżeli korzystacie z funkcjonalności serwisów społecznościowych na swoich witrynach.

Opis działania funkcji _n_noop

Artykuł o funkcji _n_noop, związanej z tłumaczeniami wtyczek, która jest czasami dobrą alternatywą dla funkcji _n.

Słownik WordPressowych pojęć dla początkujących

Zgrabnie przygotowany słownik najpopularniejszych pojęć związanych z WordPressem. Przydatna lektura, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym CMS-em.

10 powodów dlaczego WordPress jest dobrym punktem startu, nawet dla zaawansowanych programistów PHP

Próba przekonania „starych wyjadaczy”, dlaczego warto stosować WordPressa jako bazę swoich projektów. Artykuł zawiera krótki opis najważniejszych cech architektonicznych i funkcjonalnych WordPressa.

Czy nadeszła pora na program certyfikacyjny WordPressa?

Jak widać są ludzie, którzy uważają, że po 10 latach WordPress dojrzał do tego by posiadać własny program certyfikacyjny. Z pewnością znaleźliby się ludzie, którzy byliby skłonni nawet zapłacić za zdobycie takowego certyfikatu. Osobiście nie będę ukrywał, że tego typu certyfikaty kojarzą mi się z nauczeniem się jakiejś partii wiedzy na pamięć i w oderwaniu od realnych zastosowań. Moim zdaniem lepiej mieć w portfolio kilka-kilkanaście ciekawych projektów opartych o WordPressa – to będzie wystarczający „certyfikat” Waszej wiedzy i umiejętności (które można zweryfikować zaglądając do kodu).