Tag: jQuery

 • datedropper – interfejs do wyboru daty

  datedropper – interfejs do wyboru daty

  datedropper to ciekawa wtyczka jQuery, która tworzy wygodny interfejs wyboru daty działający również na urządzeniach mobilnych. Polecam obejrzeć demo na stronie projektu.

 • WP-Bigfoot – eleganckie przypisy

  WP-Bigfoot – eleganckie przypisy

  Implementacja bigfoot.js dla WordPressa WP-Bigfoot to wtyczka, która dodaje funkcje oferowane przez plugin bigfoot.js – dzięki temu można tworzyć w prosty sposób ładne przypisy [footnote]takie jak ten przykład[/footnote]. Wystarczy tekst przypisu ubrać w shortcode footnote.

 • PhotoSwipe – zaawansowany skrypt galerii

  PhotoSwipe – zaawansowany skrypt galerii

  PhotoSwipe – zaawansowana galeria niewymagająca jQuery Osobiście bardzo sobie cenię rozwiązania, które nie wymagają do działania wszechobecnego jQuery, a już szczególnie cenię rozwiązania, które mają szeroki wachlarz możliwości. PhotoSwipe posiada świetne wsparcie dla gestów na ekranach dotykowych (polecam się pobawić na tablecie), dobre wsparcie dla przeglądarek. Po kompresji waży ~14kb, ma dobrą dokumentację i jest…

 • Własne alerty, responsywne wykresy, materiały o SVG – Front-endowe Inspiracje #5

  Własne alerty, responsywne wykresy, materiały o SVG – Front-endowe Inspiracje #5

  W końcu odkopałem się z zaległości po ostatnich konferencjach i wyjazdach, a zanim wpadnę w wir kolejnych pora na garść linków ze świata front-endu.

 • Front-endowe Inspiracje #1

  Front-endowe Inspiracje #1

  Ostatnio odszedłem od gromadzenia dużych ilości linków do zasobów programistycznych, ale wciąż kolekcjonuję najciekawsze z nich – stąd narodził się pomysł na serię „Front-endowe Inspiracje”. Front-end nieodłącznie jest związany z WordPressem, zatem liczę na to, że uda mi się dostarczyć Wam inspirujących materiałów, które zachęcą Was do ulepszania swoich witryn i motywów. Wykorzystanie input[type=”radio”] do…