Własne alerty, responsywne wykresy, materiały o SVG – Front-endowe Inspiracje #5

W końcu odkopałem się z zaległości po ostatnich konferencjach i wyjazdach, a zanim wpadnę w wir kolejnych pora na garść linków ze świata front-endu.

Sweet Alert

Jeżeli szukacie zamiennika dla standardowych komunikatów to Sweet Alert nadaje się do tego idealnie.

Chartist.js

Chartist.js to biblioteka pozwalająca łatwo tworzyć wykresy, które dodatkowo od razu są responsywne. Polecam sekcję z przykładami, gdzie można łatwo edytować przykładowe wykresy.

jQuery FocusPoint

Zapewne nieraz zdarzyło Wam się mieć potrzebę zmiany proporcji obrazka w celu dostosowania go do mniejszych ekranów urządzeń mobilnych. Powyższa biblioteka pozwala określić, które miejsce obrazu będzie wyświetlane w zeskalowanej bez zachowania proporcji wersji obrazka.

Plain Pattern

Genialny w swej prostocie generator powtarzalnych wzorów na tła stron internetowych w formacie SVG.

Darmowe materiały video na Vimeo

O ile darmowych zdjęć w sieci ostatnio pojawiło się mnóstwo, to tak licencjonowanych dobrych materiałów video jest wciąż relatywnie niewiele – oczywiście warto zapoznać się dokładnie z licencją danego video, gdyż najczęściej jest to licencja wymagająca uznania autorstwa.

Awesome SVG

Jeżeli chcecie dokształcić się w temacie coraz popularniejszego formatu SVG to pod powyższym linkiem znajdziecie naprawdę imponujące zestawienie materiałów na ten temat.

{css: next}

Projekt dla osób, które chciałby się pobawić elementami CSS, które dopiero czekają na wprowadzenie do użytku.

Zmiany w onscroll wprowadzone w iOS8

iOS8 wprowadził w końcu normalnie działające zdarzenie onscroll – wszelkie paralaksy i inne efekty UI powinny w końcu zachowywać się prawidłowo. Ale uwaga – na razie działa to tak tylko w samym Safari, strony które zachowamy wśród naszych appek oraz appki wykorzystujące osadzone Safari muszą jeszcze na to udogodnienie poczekać.

30 inspiracji dla stron związanych z żywnością

Jeżeli w najbliższym czasie będziecie tworzyć stronę związaną z żywością, to powyższe zestawienie jest pozycją obowiązkową w trakcie szukania inspiracji.