WordPressowe Linki #2

Kolejna dawka przydatnych narzędzi i informacji.

Generator plików Readme dla pluginów

Kolejne bardzo przydatne narzędzie od GenerateWP – dzięki prostemu formularzowi można wygenerować cały plik Readme dla pluginu, wymagany na stronie WordPress.org.

Markdown w WordPressie

Artykuł dla tych, którzy po premierze Ghosta zapragnęli mieć edytor Markdown u siebie w WordPressie. Zawiera analizę dostępnych wtyczek oraz praktyczne uwagi odnośnie ich ograniczeń.

Podgląd wpisów na różnych podstronach

Bardzo przydatna wtyczka made in Poland 🙂 Pozwala na podejrzenie wyglądu przygotowywanego wpisu na stronie głównej czy stronie kategorii – idealne rozwiązanie dla tych, którzy bardzo ostrożnie i z uwagą dobierają wygląd skróconej treści wpisu.

WordUP Łódź #1

8. Listopada odbędzie się pierwszy WordUp w Łodzi – zapraszam już teraz, będę i ja – razem z krótką prelekcją oraz gadżetami 😉 Szczegóły odnośnie mojej prelekcji pojawią się w przyszłym tygodniu.

Jak odinstalować WordPress MultiSite

Dla tych, którzy nagle stwierdzili, że jednak MultiSite jest im niepotrzebny 🙂

CleverRules – przepisywanie adresów w inny sposób

Dla tych, którzy potrzebują alternatywy dla WP_Rewrite 🙂

 

WordPressowe Linki #1

Ponieważ nie każdy śledzi mój zbiór linków na zebymniezapomnial.tumblr.com, postanowiłem regularnie publikować tutaj najciekawsze zasoby związane z WordPressem wraz z krótką notką ode mnie.

WP Test

Dla tych którym nie wystarczają dane testowe z Codex Theme Unit Test. Moim zdaniem bardzo przydatne narzędzie, gdyż uwzglednia różne dziwne przypadki z życia wzięte – np. wiele poziomów submenu w menu głównym. Warto rzucić okiem na demo.

10 wartych uwagi prelekcji z WordCamp Europe

Ciekawa kolekcja prelekcji poruszajacych ważne tematy z zakresu bezpieczeństwa, internacjonalizacji, konfiguracji, unit testów itp.

Linkowanie z tytułu wpisu do zewnętrznego URL-a

Krótki opis jak podlinkować tytuły wpisów do zewnętrznych stron WWW. Przydatne gdy ktoś prowadzi blog podobny do mojego „żebym nie zapomniał” 😉

Darmowy motyw dokumentacji oparty o BuddyPress

Kolejny ciekawy sposób na wykorzystanie możliwości BuddyPressa. Tym ciekawszy, że motyw dostępny jest za darmo.

40 przydatnych wtyczek od shortcode-ów dla WordPressa

Przydatna kolekcja dla wszystkich miłośników jednego z najbardziej przydatnych mechanizmów wbudowanych w WordPressa.

Dodawanie animowanej favikony do WordPressa

Jeżeli Wasza witryna prezentuje dane w dynamiczny sposób i lubicie poprawiać UX Waszej witryny w przeglądarce to z pewnością ten artykuł jest dla Was.

Wtyczki do zdobywania informacji zwrotnej od użytkownika

Kolekcja wtyczek wyświetlających w rozmaity sposób formularze proszące o wyrażenie opinii użytkownika o danej podstronie, treściach etc. Przydatne szczególnie w obszarach e-commerce.